Esports Global Found – nowy globalny fundusz inwestycyjny wspierany przez British Esports Association.  Oficjalny start 1 lipca z kwotą wsparcia w wysokości 30 mln EUR.

Esports Global Found – 100 mln EUR w trzy lata

Fundusz zarządzany jest przez zespół z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży sportowej i esportowej. Projekt ma na celu wsparcie esportu i szeroko rozumianej branży gier. W ciągu trzech lat kapitał ma wzrosnąć do sumy 100 mln EUR.

„Naszym celem jest stworzenie funduszu, którego jeszcze nie widzieliśmy na arenie funduszy esportowych. Fundusz ma być ukierunkowany na długoterminowy wzrost wartości kapitału.”David Martin, Investment Director Esports Global Fund

British Esport Association 

Chociaż fundusz znajduje się w UE, obejmie również inwestycje w Wielkiej Brytanii i na świecie. Środki mają być przekazane m.in. na wsparcie brytyjskiego esportu. Prezes British Esports Association, Chester King, zgodził się dołączyć do funduszu jako specjalny doradca. King ma przedstawić swoje sugestie dotyczące analizy panujących trendów w branży esportowej i łączenia organizacji, które poszukują możliwości inwestycyjnych w funduszu.

Chester King

King ma ponad 25-letnie doświadczenie w tradycyjnym sporcie, zarządza m.in. Stoke Park, a także pracuje dla Wembley Stadium , Lord’s and Rugby Football Union. Chester King stworzył inicjatywę The eGames w 2015 r.  – międzynarodowy turniej esportowy, który odbył się w British House podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Chester jest założycielem i dyrektorem generalnym British Esports Association, brytyjskiej organizacji non-profit, założonej w 2016 roku.

Start – upy

Esportowe start-upy potrzebują środków na rozwój. Esports Global Found wydaje się idealnym rozwiązaniem.

„Jest wiele start-upów, początkujących organizacji esportowych i nowych firm medialnych, które mają ogromny potencjał, ale brakuje im inwestycji, by ruszyć z miejsca.” – Mark „Garvey” Candella, dyrektor ds. Partnerstw strategicznych w Twitch