Arka Gdynia eSports – nowa sekcja Counter Strike: Global Offensive została otwarta 4 września w klubie piłkarskiej ekstraklasy Arka Gdynia.

3 stopnie selekcji

Fani Arki i CS:GO będą mógli próbować swoich sił i zgłosić się na rekrutację. Po pozytywnym przejściu trójstopniowej selekcji – zawodnicy będą szkoleni przez trenera w klubowym gaming roomie.

„Aby dostać się do akademii klubu, gracze powinni wykazać się odpowiednim potencjałem. W CS:GO niezbędne jest posiadanie szeregu umiejętności, w rezultacie przyczyniających się do osiągnięcia sukcesu. Do najważniejszych z nich należy wyszczególnić: dobrą komunikację w zespole, radzenie sobie z presją, adekwatne reagowanie na zachowanie przeciwnika, inteligentne zarządzanie ekwipunkiem a przede wszystkim szybkie oraz precyzyjne strzelanie.” Dawid Żegliński, Manager Sekcji CS:GO Arka Gdynia eSports

Otwieramy akademię CS:GO!

W końcu oficjalnie – Arka Gdynia SSA otwiera akademię w CounterStrike! Każdy z Was może spróbować swoich sił i dołączyć do żółto-niebieskich. Więcej informacji na: http://bit.ly/ArkaGdyniaCSGO

Opublikowany przez Arka Gdynia eSports Wtorek, 3 września 2019

Kibice Arki

„Liczymy na duży udział kibiców Arki, aby móc złożyć jak najsilniejszą drużynę. Chcemy, aby mogli się u nas rozwijać i reprezentować na zawodach ogólnopolskich. Inwestycja w kolejną sekcję potwierdza zaangażowanie klubu w esport i pokazuje, że idziemy w dobrą stronę. Coraz więcej klubów zaczyna dostrzegać potencjał tego zjawiska, a dla nas jest to potwierdzenie, że otworzenie się na esport było dobrą decyzją.” Stanisław Wrzosek, Menedżer ds. Marketingu Klubu.

Arka Gdynia eSports

Arka Gdynia wzorem największych europejskich klubów piłkarskich jak Ajax Amsterdam powołała sekcję sportów elektronicznych w roku 2018. W sezonie FIFA 19 grali Bartosz „Bartas” Tritt mający na swoim koncie tytuł Wicemistrza Świata i Wicemistrza Europy czy Bartosz „bejott” Jakubowski, reprezentant kraju oraz jedyny przedstawiciel Polski w rozgrywkach międzynarodowych rangi regionalnej na platformie Xbox One. Najważniejszymi rozgrywkami dla klubu w tym roku były eliminacje do Mistrzostw Świata oraz Ekstraklasa Games, czyli oficjalny turniej EA przy współpracy z Ekstraklasa S.A.

Źródło : Informacje www.arka.gdynia.pl

WKS Śląsk Wrocław Esports – drużyna CS:GO