Astralis Talent – ogłosiło stworzenie nowego programu ukierunkowanego na rozwój młodych talentów w środowisku zawodowym!

Astralis Talent

Duńska organizacja planuje stworzenie platformy rekrutującej oraz centrum szkoleniowego dla najlepszych zespołów. Dzieki inicjatywie gracze z mniejszym doświdczeniem, uzyskaja dostęp do tych samych narzędzi i wiedzy do poprawiania swoich umiejętności co profesjonalisci.

Cyt.: „Dużo zainwestowaliśmy w stworzenie optymalnych warunków dla profesjonalnych graczy e-sportowych i naszym celem jest ciągły rozwój jako organizacja, jako zespoły i jako jednostki. Wprowadzając Astralis Talent zachęcamy lokalnych graczy, aby stali się częścią naszej struktury i kultury, z ambicją integracji młodych graczy w zdrowym, konkurencyjnym środowisku, wprowadzając ich w życie prawdziwego profesjonalisty ”. – Anders Hørsholt, dyrektor generalny Astralis

League of Legends & Counter-Strike: Global Offensive

Na starcie programu, organizacja najprawdopodobniej będzie zapisywać starszych i bardziej doświadczonych graczy, chociaż jej celem jest praca głównie z nastolatkami, w tym ich rodzicami przez cały proces. Początkowa konfiguracja będzie się składać z zespołów talentów w League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Do końca pierwszego roku Astralis Group planuje mieć w sumie trzy drużyny League of Legends i dwie drużyny Counter-Strike.

Cyt.: „Odkąd zaczynaliśmy, dyskutowaliśmy na temat tego, jak wprowadzić rozwój talentów do naszej ogólnej strategii bez kompromisów w innych obszarach. W końcu czujemy, że mamy zasoby i zaplecze i zdobyliśmy duże doświadczenie, którego oczywiście nie mieliśmy, kiedy zaczynaliśmy. ”Kasper Hvidt, dyrektor ds. Sportu

Mikkel Donby & Dennis Vang

Mikkel Donby będzie głównym trenerem zespołu League of Legends. Asystować mu będzie Anders Schultz.

Team Counter-Strike będzie trenował pod okiem Dennisa Vanga, który będzie również asystentem trenera Danny’ego „zonic” Sørensena, obecnego głównego trenera Astralis.

Przygotowanie młodych graczy i wprowadzenie ich w środowisko profesjonalistów to bardzo ważny etap w rozwoju każdego potencjalnego zawodowca. Cieszy fakt, że tak znane organizacje jak Astralis wyciągają swoją pomocną dłoń.