Drużyna Ligi NBA 2K, Cavs Legion, której właścicielem jest Cleveland Cavaliers, ogłosiła pozyskanie nowego partnera – Quicken Loans, który dołączył do zespołu jako oficjalny partner założycielski organizacji.

Cavs Gaming to jeden z 17 zespołów ligii NBA2K League, której regularny sezon wystartuje 11 maja. Wspólna inicjatywa NBA i Take-Two Interactive Software Inc. cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wielu firm i sportowców. Wiele innych zespołów NBA, które nie są zaangażowane w sezon inaugurujący, wyraziło zainteresowanie udziałem w następnym roku. Gwiazda NBA, Shaquille O’Neal został Dyrektorem Zarządzającym jednego z 17 zespołów biorących udział w drafcie – Kings Guard Gaming, więcej informacji pod tym linkiem.

 

Quicken Loans jest największym pożyczkodawcą hipotecznym w regionie. Firma po raz pierwszy weszła w esport w tym roku ze wspólnym projektem z 100 Thieves, z którymi stworzyła gaming house w Kalifornii dla temu grającego w League of Legends.

Quicken Loans dużo wcześniej nabyła również naming rights do obiektu sportowego należącego do Cleveland Cavaliers, który nosi miano Quicken Loans Arena.