cd project red

Premiera Cyberpunk 2077

5/5 - (2 votes)

Premiera Cyberpunk 2077 – pierwsze, przedpremierowe recenzje gry Cyberpunk 2077 ujrzały światło dzienne! Gra nie jest tak doskonała, jak oczekiwał rynek. W skrajnych przypadkach, może nawet wywoływać ataki padaczki…

Premiera Cyberpunk 2077

Już jutro/dzisiaj w nocy bo oficjalna premiera została zaplanowana dokładnie na godzinę 01:00 oczom świata ukaże się Cyberpunk 2077. Od poniedziałku natomiast dostęp do gry dostali dziennikarze branżowi z całego świata. Internet wrze od licznych opinii. Nie są to same ochy i achy a gra wymaga dopracowania. Jedno jest pewne – polski Blade Runner podbija świat!

cyberpunk premiera

Polski Blade Runner podbija świat PC-tów!

Wiadome jest, że przy tak wielkim wydarzeniu, na które rynek gamingowy czeka już 8 lat, recenzenci nie pozostawią na grze suchej nitki. Dlatego też nie wszystkie opinie są pozytywne, a opinia publiczna zwraca szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju wpadki. Zebraliśmy poniżej oceny najważniejszych recenzentów oraz listę “wpadek”, przez które kurs akcji CD Porojekt RED poszybował w dół. W pierwszej kolejności jednak zwiastun premierowy, który wczoraj miał swoją premierę na oficjalnej stronie CB 2077:

Recenzje gry Cyberpunk 2077

Serwis Metacritic zberał opinie od 46 najpopularniejszych portali gamingowych w tym rodzimego PC Gamera (z nie najlepszą oceną 78/100pkt.). Średnia ocen to 91/100 pkt. Dla kontrastu w przypadku poprzedniego hitu CD porojektu – Wiedźmina 3 średnia ocen była na poziomie 93/100 pkt.

Plusy

W podsumowaniu wystawionych recenzji i opisów na portalu Metacritic pozytywne opinie dotyczą przede wszystkim ogromnego świata o prawie nieograniczonym wachlarzu możliwości. Zero nudy! Night City żyje swoim życiem i faktycznie czuć to podczas gry. Gracz przesiąka grą, wyraźnie zarysowanymi postaciami i fabułą, która daje mu dodatkowo wiele pobocznych “odskoczni” od głównej ścieżki “kariery” głównego bohatera/bochaterki V. Żeby jednak przeniknąć do tego świata i naprawdę poczuć się jak w wirtualnej rzeczywistości potrzebny jest super mocny komputer, gdyż grafika i tekstury są powalające o bardzo dużej szczegółowości.

Minusy

Negatywy to głównie dość duża ilość bugów czyli błędów technicznych w grze jak np. brak odtwarzania dialogów podczas konwersacji z NPCem czy nieładowanie się kolejnych etapów misji. Internet obiegły też niepokojące informacje od dziennikarki gamingowej Liany Ruppert, że Cyberpunk 2077 może źle oddziaływać na graczy z zaburzeniami neurologicznymi – wywoływać ataki padaczki. Głównym powodem jest gra świateł i neonów, która właśnie tworzy mroczny klimat miasta. Cd Projekt RED, szybko zareagował jak czytamy w poniższym Tweecie:

Cyberpunk padaczka

Liana Ruppert pisze aby osoby z zabużeniami nie wchodziły do klubów czy barów w Night City. Tam bowiem wrażenia się intensyfikują i mogą doprowadzić do złego samopoczucia określając je jako “strefy zagrożenia”. Należy pamiętać, że do prawie wszystkich gier wydawane są patche, czy aktualizacje, które w dużej mierze niwelują większość błędów. Pierwsza aktualizacja patch Day 1 (43 GB) pobierze i zainstaluje się automatycznie po zainstalowaniu gry i podłączeniu do internetu. Aby w pełni cieszyć się rozgrywką na komputerach PC, zalecamy również instalację najnowszych sterowników posiadanych układów graficznych. Jeśli nasz sprzęt nie jest mocną maszyną stworzoną do gamingu z pomocą przychodzi nam Google Stadia lub NVIDIA GeForce NOW.   To platformy działające w chmurze, które pozwalają grać w wymagające sprzętowo tytuły bez topowych konfiguracji PCtów. Żeby w pełni cieszyć się z tej możliwości niezbędny będzie szybki internet oraz wykupienie miesięcznej subskrypcji/abonamentu.

Czekakmy na kolejne newsy z Night City!

Zobacz także:

Sprzedaż CB 2077 na konsolę Sony PS 4 wstrzymana

Cyberpunk 2077 – najdroższa gra w historii!

Loteria Sprite Cyberpunk 2077

Polsat Games – premiera Cyberpunk 2077!