City League to unikalny format rozgrywek ligowych online, tworzony wokół wydarzeń esportowych  w 12 europejskich miastach m.in. w Warszawie i Gdańsku.

W rozgrywkach City League streamowanych przez Twitch,  każda drużyna reprezentuje swoje miasto i gra z każdym innym. Geolokacja, czyli przynależność drużyny do określonego miasta to gratka dla lokalnych fanów, którzy będą mogli oglądać rozgrywki swoich ulubionych drużyn przychodząc fizycznie na turniej. Rozgrywki sa prowadzone weekendowo. W City League obowiązują następujące zasady:

  • Drużyna może mieć maximum 10 graczy;
  • Rozgrywka składa się z 4 map;
  • Mecz może trwać max. 2 godziny.

Jak narazie w City League nie jest określony prize pool a drużyny deklarują, że grają z miłości do gier i dla lokalnej popularności. Profesjonalizacja i monetyzacja branży poskutkuje wcześniej czy póżniej pojawieniem się nagród do wygrania, które są dużą motywacją dla każdego esportowca.

Na czele projektu stoi Sjaak Kuil  – dyrektor zarządzający platformą Esportswall, która wspiera amatorskie turnieje.
Na dzień dzisiejszy liga składa się z 12 zespołów, grających w Overwatch, ale zapowiada powiększenie ilości teamów i gier m.in. o CS:GO oraz League of Legends. W inicjatywę zaangażowane są 2 polskie zespoły: Warsaw Meta oraz Gdansk Reconnect.

City League ma duże szanse odnieść sukces, dużo jednak zależy od Blizzarda, który na sezon testowy nie udzielił licencji. Nazwa turnieju musiała zostać zmianiona na City Community Prelims. Liga stara się jednak o licencję na swoją pierwotną nazwę, do której został już przygotowany cały branding.