DreamTeam.gg to pierwsza na świecie platforma rekrutacyjna łącząca ze sobą graczy, drużyny, sponsorów oraz media oparta na technologii blockchain pozwalająca m.in. na zbudowanie teamu esportowego od podstaw.

DreamTeam.gg

Wersję BETA DreamTeam.gg uruchomiono w zeszłym roku we wrześniu i w ciągu 3 miesięcy pozyskała 250 tys użytkowników z co-tygodniowym wzrostem na poziomie 36%! Twórcą platformy jest Alexander ZeroGravity Kokhanovskyy, założyciej organizacji esportowej  Na’Vi, oraz współwłaściciel ESforce Holding – właściciela zespołu VirtusPro i SK Gaming, którego wykupiła w styczniu br. największa rosyjska firma z branży internetowej – Mail.Ru Group.

Na ten moment platforma obsługuje gry CS:GO i League of Legends i zostanie poszerzona o kolejne tytuły: DOTA 2, PUBG oraz OVERWATCH. Serwis umożliwia użytkownikom uporządkownie sprzedaży praw medialnych, sponsoringu, wynagrodzeń graczy i wypłacania prize poolów po zwycięstwach, a wszystko to dzięki tokenowi DreamTeam oraz inteligentnym kontraktom Smart Contracts. Token działa przy użyciu bezpiecznych, terminowych płatności online oraz systemu zwalczania nadużyć. Można go porównać do PayPala branży gamingowej.

Baza danych

Dodatkowo DreamTeam.gg to profesjonalna baza danych oraz sieć, która zawiera aktualne informacje o graczach, drużynach, trenerach, menadżerach oraz turniejach i kwalifikacjach. Algorytmy uczenia maszynowego określają aktualny poziom umiejętności gracza, dopasowując go do innych graczy budujących zespół na platformie. Ma to na celu pomóc zawodnikom zwiększyć swoje umiejętności i znaleźć odpowiednich partnerów do potencjalnego teamu.

„Przez 17 lat w esporcie przeszedłem drogę od amatora, profesjonalnego gracza CS:GO, kapitana, trenara, menadżera aby w końcu zostać CEO. Doświadczenie, które posiadam dało mi unikalne spojrzenie na wiele wyzwań, przed którymi stają gracze i drużyny. Usunęliśmy barierę wejścia do branży dzięki platoformie Dreamteam.gg. Jestem przekonany, że powstanie wiele nowych klubów i drużyn w nadchodzących latach, co znacznie podniesie wartość rynku esportu oraz wpłynie na wzrost liczby nowych fanów.” – Alexander ZeroGravity Kokhanovskyy CEO DreamTeam.gg

Smart Contracts

Inteligentne kontrakty oparte na technologii Blockchain to cyfrowe umowy, skrypty oraz aplikacje, które w przypadku sieci Ethereum są zapisywane w jej łańcuchu bloków. Użytkownicy DreamTeam.gg będą mogli zawierać ze sobą cyfrowe umowy bez pośredników, których realizacja będzie natychmiastowa. Przykładowo prize money dla drużyny, która wygra w turnieju, automatycznie zostanie przenosione na jej konto, zgodnie z danymi z API – Application Program Interface. Dzięki takiemu systemowi rozliczeń, czynniki takie jak regulacje finansowe, prowizja z trasferów pieniężnych, różnice kursowe, pośrednicy czy korupcja zostają automatycznie wykluczone. Na podobnej zasadzie działają już serwisy takie jak FirstBloodGilgam.es, EloPlay.