Epic Esports Events nalezący do ESforce Holding, stojący za EPICENTER, nawiązał współpracę z niezależną firmą produkcyjną i platformą FACEIT, aby uruchomić Epic Pro League: zawody w Counter-Strike: Globel Offensive oraz Dota 2 dla graczy z Rosji, krajów nadbałtyckich i CIS.

Liga zadebiutuje w CS: GO, Dota 2 zostanie wdrożona w późniejszym terminie. Celem ligi jest wychwycenie młodych talentów i danie im szansy na profesjonalną karierę. Gracz zostanie umieszczony w jednej z trzech otwartych dywizji bazując na poziomie uzyskanym w FACEIT w CS:GO i Dota2. Wyniki każdego sezonu dadzą możliwości awansu do wyższej dywizji Epic Pro League EPL, do której zostaną bezpośrednio zaproszeni zawodowi gracze i najlepsze drużyny z wyżej wymienionych regionów.

Zawodnicy rywalizujący w EPL zyskają możliwość udziału w kwalifikacjach do FACEIT Pro League. Epic Esports Events da szansę graczom, którzy będą rywalizować na organizowanych wydarzeniach na skrócenie drogi na szczyt.

W ramach Epic Pro League odbędą się również zawody drużynowe. Zwycięzcy wywalczą sobie miejsce na Global Offensive: Champions League and Dota 2: Champions League, a także otrzymają zaproszenie do zamkniętych regionalnych eliminacji do EPICENTER i Adrenaline Cyber League.

Miesięczna opłata za udział w lidze CS: GO wyniesie 349 rubli/ 5,59 USD miesięcznie, a rosyjskie serwery zostaną udostępnione wszystkim graczom, którzy będą chcieli rywalizować. Liga Dota 2 będzie darmowa.