ESL One & Intel Extreme Masters – luty roku 2019 będzie przełomowy dla polskiej sceny esportowej. Katowice będą gościć dwa międzynarodowe turnieje Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Prize pool przewiduje się na ponad 1,3 mln USD!

ESL One powraca w ramach Intel Extreme Masters 2019 do legendarnego Spodka w dniach 22-24 lutego 2019. Dwanaście najlepszych zespołów Dota 2 na świecie będzie nie tylko walczyło o upragnione trofeum, ale także o lwią część puli nagród wynoszącą 300 tys USD. Oprócz dwóch najbardziej prestiżowych konkursów, ESL One i IEM Katowice 2019 CS: GO Major powitają targi branżowe –  IEM Expo, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w MCK.

Osiem z dwunastu zespołów Dota 2 zostanie bezpośrednio zaproszonych do udziału w etapach grupowych ESL One Katowice, które odbędą się w dniach 19-21 lutego, podczas gdy pozostałe cztery zespoły muszą sprawdzić się w kwalifikacjach regionalnych. Kwalifikacje rozpoczną się w listopadzie i będą dostępne dla zespołów w Europie, Ameryce Północnej, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz turnieju Dota2 fani będą mogli wziąć udział w konkursie cosplay (tj. konkursu przeznaczonego dla twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze świata gier elektronicznych), który od dawna jest integralną częścią festiwalu.

„Z niecierpliwością czekamy na sprowadzenie ESL One na legendarną Spodek Arena w Katowicach w ramach kolejnego weekendu pełnego  esportowej akcji. Nasze imprezy w Katowicach są jak żadne inne, dzięki pełnym pasji fanom, którzy przyjeżdżają do Polski z całej Europy i tworzą zapierającą dech w piersiach atmosferę na arenie.” – Ulrich Schulze, ESL

Dzięki 8.000m² powierzchni wystawienniczej, piąta edycja targów IEM Expo po raz kolejny powita najlepsze marki, otwierając swoje drzwi od 22 do 24 lutego oraz od 1 do 3 marca. Fani mogą spodziewać się m.in.: konkursów, prezentów, oraz spotkań i rozmów z profesjonalnymi zawodnikami i zespołami. Oprócz tego, Intel® Showcase będzie wyposażony w najnowsze procesory Intel® Core ™ i7 i Intel® Core ™ i9 9 generacji do gier, VR i tworzenia treści.

Przed oczekiwanym IEM 2019, ESL One odbędzie się już za 2 dni w Hamburgu w hali Barclaycard Arena. Piorunujący początek roku to ESL One Katowice 2019!