ESL & TK Die Techniker –  dwuletnie partnerstwo z Techniker Krankenkasse, w którym firma została oficjalnym partnerem medycznym mistrzostw ESL!

ESL Arena Gamescom i ESL One Hamburg 2019

W ciągu najbliższych dwóch lat odwiedzający wydarzenia takie jak ESL Arena Gamescom 2019 i ESL One Hamburg 2019 mogą spodziewać się wielu aktywacji nowego partnerstwa na miejscu. Celem wydarzeń będzie pomoc w podkreśleniu znaczenia kondycji psychicznej i fizycznej graczy na osiągane przez nich wyniki esportowe. Gracze i fani będą mogli zasięgnąć cennej wiedzy i porad dotyczących dbania o zdrowie podczas gry na komputerze i konsoli oraz optymalnego przygotowania do dużych gier. Partnerstwo ESL & TK Die Techniker to dobrze rokuje na przyszły angaż firm z branży szeroko pojętego zdrowia.

Zero-to-Hero

„Nasze wspólne zaangażowanie w Techniker Krankenkasse obejmuje wszystkie poziomy wydajności w esporcie i doskonale integruje się z naszym ekosystemem ESL„ Zero-to-Hero ”. Cieszymy się na współpracę z TK jako partnerem medycznym. Czekamy na ich debiut ESL Championship i ESL One Hamburg.” – Bernhard Mogk, SVP Global Sales and Business Development, ESL 

TK University Open

Techniker Krankenkasse zapoczątkował również TK University Open. To turniej, który jest skierowany do studentów uniwersyteckich. Rozgrywany ma być za pomocą platformy turniejowej ESL Play. Wielkie finały odbędą się w ESL Arena na Gamescom w 2019 roku.

Sprawność fizyczna i zbalansowana dieta

„Coraz więcej osób zanurza się w Świat Wirtualny. Od nas jako ubezpieczycieli zdrowotnych, zależy, czy w dyskusji pojawią się aspekty zdrowotne trendów sportowych. Aby pozostać zdrowym, niezwykle ważne jest, aby sportowcy uzupełniali swój trening aktywnością fizyczną. Sprawność fizyczna i zbilansowana dieta wyraźnie wpływają na wydajność w Esprcie. Dobrzy gracze esportowi trenują tak dużo offline, jak robią to online. A ponieważ elitarny sport zawsze ma wpływ na sport powszechny, powinniśmy również aktywnie ten fakt wykorzystywać w dziedzinie zdrowia.” – dr Jens Baas CEO TK

Werder eSPORTS & AOK Bremen

Do branży esportowej zawitał również AOK Bremen, który zajmuje się mi.in kasami chorych. AOK oferuje ubezpieczenia zdrowotne również polskim klientom, którzy chcą się ubezpieczyć przed wyjazdem za granicę. SV Werder Bremen wszedł do esportu w lipcu ubiegłego roku, rywalizując w rozgrywkach FIFA. Werder eSports jest częścią wirtualnej Bundesligi obok wielu innych znaczących niemieckich klubów piłkarskich. Organizacja w październiku 2018 roku, rozszerzyła współpracę z innym długoterminowym sponsorem – EWE AG.