Stowarzyszenie Wiosna logotyp

Esport charytatywnie – zbiórka dla dzieci wykluczonych cyfrowo!

4.5/5 - (2 votes)

Esport charytatywnie – znani gracze, Nvidia Polska oraz Aorus kolejny raz podjęli się zbiórki charytatywnej na rzecz potrzebujących. To 100-godzinny stream Nvidia Charity Stream 2020, podczas któego odbywa się zbiórka dla Akademii Przyszłości!

Esport charytatywnie Nvidia Charity Stream 2020

W dniu dzisiejszym rozpoczęto zbiórkę charytatywną, która potrwa do 13 grudnia. Podczas 100-godzinnej transmisji, podczas której zaproszone gwiazdy oraz osobistości wraz ze swoimi fanami zbierać będą pieniądze dla dzieci wykluczonych cyfrowo. Dodatkowo zostaną przeprowadzone specjalne aukcje sprzętowe oraz nagrodzone zostaną najwyższe wpłaty.

Stowarzyszenie WIOSNA i Akademia Przyszłości

Jak czytamy na stronie nvidia.com Stowarzyszenie WIOSNA powstało w 2001 roku. To organizacja non-profit. Misja to promowanie solidarności z potrzebującymi, pośrednictwo w organizacji pomocy i tworzenie społeczeństwa obywatelskiego a Przede wszystkim starają się sprawić aby ludzie skutecznie sobie pomagali.

Działalność głównie poprzez wolontariat. Tylko w zeszłym roku współpracowali z ponad 11 100 wolontariuszami i liderami społeczności. Wszystkie ich projekty opierają się na mechanizmie pomocy. Mechanizm polega na wnikliwej diagnozie potrzeb, a dopiero potem na sprytnych, dobrze zaprojektowanych i najskuteczniejszych sposobach pomocy potrzebującym, tak aby inspirować ich do zmiany życia.

To, co wyróżnia tę organizację na tle innych, to ich efektywność. Wartość pomocy sukcesywnie rosła. Tylko w zeszłym roku pomogli ponad 14 500 rodzinom i 1 500 dzieciom. Łączna wartość pomocy wyniosła 11 000 000 euro!

Akademia Przyszłości, to projekt Stowarzyszenia Wiosna, który od 2003 r. pomaga Dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. To bezpieczna, twórcza przestrzeń, w której Dziecko spotyka się z drugim człowiekiem, dorosłym, który chce mu poświęcić swój czas i uwagę, być dla niego mądrym towarzyszem. Dzieci uczestniczą w cotygodniowych zajęciach z indywidualnym tutorem. Pod ich wpływem zaczynają radzić sobie z dotychczasowymi trudnościami i wierzyć w swoje marzenia, odkrywają swoje mocne strony.

Redakcja ESPORTinfo zaprasza do udzielania wsparcia TUTAJ.

Źródło: nvidia.com

GAMING FOR GOOD – inicjatywa ESL popularyzująca gry video w szpitalach!

Gaming4Life – esport charytatywnie!