Esports Academy – flagowy sklep firmy Microsoft znajdujący się w Sydney w Australii, ogłosił partnerstwo z największą esportową organizacją na świecie przy prowadzeniu projektu Esports Academy w dniach 16 – 22 kwietnia 2018.

Akademia powstała w celu edukowania i pielęgnowania przyszłych talentów. Warsztaty mają zgromadzić wiele znanych w branży postaci, od profesjonalnych zawodników po komentatorów, którzy dzielić się mają z uczestnikami swoimi wieloletnimi doświadczeniami. Będą to m.in.:

Jayke Jayke Paulsen – zwodnik League of Legends, kapitan drużyny Avant Gaming, która gra w Oceanic Pro League;

Rohan Brucey Bruce – trener oraz półprofesjonalny zawodnik, COO w Avant Gaming;

Laura Saerianne Scott – prowadząca transmisje z wydarzeń ligi Oceania Pro League oraz ESL Australia

Iain SnypeR Turner – były profesjonalny zawodnik Australisjkiego Counter Strika, aktualnie analityk i komentator;

Danny DK Kim – zawodowy, globalny komentator gier CS:GO oraz Rainbow Six Siege, członek zespołu ESL odpowiedzialny za rozówj branży esportowej w Australii oraz Nowej Zelandii.

Równolegle do Australiskiej Esports Academy, drugie flagowe studio Microsoftu w Nowym Jorku również zainauguruje swoją akademię na dwudniowych sesjach 21 i 22 kwietnia.

„To wspaniale widzieć, że sklepy takie jak Microsoft Store, są wykorzystywane do bezpośredniej współpracy ze społecznością graczy w Australii podczas tych warsztatów. Branża esportowa w Australii nadal dynamicznie się rozwija, a współpraca z Microsoft Store pozwala nam dzielić się częścią naszej wiedzy i doświadczenia na temat esportu i dawać ludziom szansę na zbliżenie się do niektórych czołowych talentów w branży.”Danny Kim, ESL Australia

„Widzimy duże zainteresowanie w gry wideo w sklepie Microsoft Store, od przypadkowych graczy po zaangażowanych, którzy uczestniczą w naszych regularnych turniejach i konkursach. Wydarzenie to w jednym miejscu skupi społeczność gamingową z najlepszymi talentami w Australii. Wydarzenie stworzyliśmy aby ludzie mogli dowiedzieć się więcej o esporcie, jak poprawić swoją grę, a także dowiedzieć się jakie są bariery wejścia do branży.” – Max Ferfoglia, Gaming Community Microsoft Store Sydney

Esports Academy i wspólne warszaty z Microsoftem do doskonały wstęp i miejsce promocji IEM Sydney 2018 – Intel Extreme Masters, cyklicznego wydarzenia, które ESL oranizuje wspólnie m.in. z marką Intel, o którym można więcej przeczytać tutaj.