Estadio Santiago Bernabéu – stadion Realu Madryt zaczyna rozbudowę w roku 2019 wartą ponad 617 mln USD, w celu stworzenia areny multifunkcjonalnej, na którą zawitają nowe formaty wydarzeń.

Wirtualny spacer prezentujący nowy Estadio Santiago Bernabéu pokazuje m.in. dwa zespoły esportowe: Furious Gaming i Isurus Gaming  Zespoły te znane są z gry League of Legends, tym razem w tle gra FIFA.  Prezes Realu Madryt Florentino Perez oficjalnie potwierdził  na konferencji prasowej wejście swojego klubu w świat sportów nowoczesnych.

To pierwsze oficjalne i prawdziwe doniesienia klubu, który w maju był zmuszony zaprzeczyć, że wkroczył w świat esportu, po fałszywym wpisie na chińskiej sieci społecznościowej Weibo rzekomo twierdził, że Madryt chce dołączyć do FIFA Online 4 – turnieju free-to-enter skupionego na przyciąganiu fanów z Azji. Real Madryt nie ma jeszcze żadnego zakontraktowego zawodnika esportowego.

Były środowy obrońca Realu Madryt, Alvaro Arbeloa, zainwestował już w  drużynę hiszpańską League of Legends – Origen. Z kolei hiszpański zespół esportowy Movistar Riders ma podobny obiekt, który może być wykorzystywany zarówno jako arena do oglądania meczów na żywo, jak i jako obiekt treningowy do trenowania dla zawodników. Wejście Realu Madryt w esport to kwestia czasu.