Fernando Alonso – dwukrotny mistrz świata Formuły 1  został inwestorem i członkiem zarządu Motorsport Games.

Fernando Alonso

Fernando Alonso to hiszpański kierowca wyścigowy, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 z lat 2005–2006 i trzykrotny wicemistrz świata Formuły 1 z 2010, 2012 2013 roku oraz drugi wicemistrz w sezonie 2007. W latach 2010–2014 kierowca wyścigowy zespołu Scuderia Ferrari w Formule 1. Od 2015 roku ponownie kierowca zespołu McLaren. Zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2018.

Motorsport Games

Motorsport Games to inicjatywa esportowa, która tworzy interaktywne doświadczenia związane z prawdziwymi wyścigami. Partnerstwa obejmują m.in. eNASCAR Heat Pro League z NASCAR, serię Le Mans Esport z 24 godzinami Le Mans oraz niedawno ogłoszoną imprezę z Codemasters, która obejmuje tytuł wyścigowy DiRT Rally 2.0. Firma nabyła również 704Games, która posiada licencję na gry NASCAR i jest wydawcą i producentem serii NASCAR Heat.

„We wszystkich aspektach mojej kariery w wyścigach samochodowych, czy to w F1, w IndyCars, czy w Sebring z samochodami sportowymi, jednym z konsekwentnych czynników na całym świecie jest Motorsport Network. Ich skala, a także zaangażowanie w esport z wszystkimi ich nowymi inicjatywami, przekonały mnie, że Motorsport Games to organizacja o wielkich możliwościach i ambicjach. Esport nie jest już fantazją – to rzeczywistość i coś, czym od pewnego czasu jestem pasjonatem. Zainwestowanie i pomoc w prowadzeniu gier Motorsport pozwoli mi wnieść realny wkład w ten ekscytujący aspekt przyszłości sportów motorowych. Esport nie jest lepszy ani gorszy, ale jest inny i jednym z ważnych wyróżnień jest to, że zapewnia on możliwość otwarcia wyścigów samochodowych dla fanów.” – Fernando Alonso