Fortnite: Battle Royale zawita na urządzenia mobilne! Fortnite wciąż będzie dokładnie tą samą grą na 100 graczy, w którą można grać na PlayStation 4, Xbox One, PC oraz Mac. Identyczna rozgrywka, mapa i zawartość oraz cotygodniowe aktualizacje. Wersja na urządzenia z systemem Android i iOS pojawi się już w 2018 roku!

Dzięki współpracy z firmą Sony, Fortnite: Battle Royale będzie oferowało wspólną grę i wspólny system postępów na wielu platformach: PlayStation 4, komputerach PC i Mac, urządzeniach z systemem iOS, a potem także urządzeniach z Androidem. Oznacza to, że gracze korzystający z wszystkich powyższych platform będą mogli uformować oddział i grać wspólnie.

Gra bije rekordy popularności w formule Battle Royale – free2play. W ostatnim tygodniu (tj. 26.02 – 04.03) zanotowała wynik 22 mln obejrzanych godzin na platformie Twitch, co dało jej 1 miejsce tuż przed League of Legends 18,5 M PUBG 12,1 M czy CS:GO 11,7 M.

Fortnite to tytuł nad którym firma Epic Games pracowała ponad 6 lat. Gra powstała m.in we współpracy z polską firmą People Can Fly, odpowiedzialną za wizualne i techniczne aspekty rozgrywki.

“Wierzymy, że to przyszłość gier. Ta sama gra na wszystkie platformy. Jakość grafiki i szybkość akcji prosto z konsoli. Graj kiedy chcesz, gdzie chcesz.” People Can Fly

Wersja na tablety i smartfony z pewnością przyciągnie wielu nowych graczy oraz sprawi, że część fanów gier takich jak np. PUBG z radością przesiądzie się do autobusu bojowego, w którym rozpoczyna się rozgrywka Fortnite: Battle Royale.