Furia & Nike – brazylijska organizacja esportowa FURIA ujawniła, że jej najnowszym partnerem została międzynarodowa marka odzieży sportowej Nike.

No. 1 in the World!

FURIA Esports, brazylijska organizacja esportowa, ogłosiła, że ​​Nike Inc. będzie jej nowym partnerem. Firma wybrała FURIA Esports jako pierwszy na świecie zespół reprezentujący swoją markę.

Partnerstwo podpisano na kilka lat, debiut nowych koszulek będzie miał miejsce w ESL One Cologne, turnieju Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się w Niemczech od 2 lipca do 7 lipca. Pula nagród wyniesie 300 tys. USD.

Jaime Pádua F. Filho

„Ta umowa z Nike jest czymś pionierskim w świecie esportu i dodaje naszemu projektowi wiarygodności i zrównoważonego rozwoju. Dzięki wsparciu Nike będziemy kontynuować naszą pracę, aby spełniać marzenia i tworzyć wspaniałych sportowców dzięki ciężkiej pracy, talentowi i wytrwałości. Udało nam się w CS: GO z tą formułą i mamy nadzieję, że ponownie zastosujemy ją do innych gier.”Jaime Pádua F. Filho, dyrektor generalny FURIA Esports

FURIA Esports

FURIA Esports to brazylijska  organizacja esportowa, która rozpoczęła swoją karierę w Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), gdzie ma teraz jedną z największych drużyn na świecie. Założona w sierpniu 2017 r. firma FURIA stała się jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku esportowym.

Oprócz zespołu CS: GO, FURIA jest również właścicielem zespołów Battlegrounds (PUBG) i Dota 2 w PlayerUnknown. Wielkim zaangażowaniem kibiców zespołu jest również wyjątkowy sposób tworzenia wyjątkowych treści, takich jak FURIATV, największy kanał streamingu należący do zespołu gier elektronicznych na świecie.