Gaming Campus & Team Vitality –  w październiku br. we Francji, ruszy nowa incjatywa biznesowo – edukacyjna.

Gaming Campus to sturtup, który pozyskał prywatne finansowanie m.in. od inwestorów takich jak Julien Lopizzo – współzałożyciel Apollo Group oraz Patrick Amiel – współzałożyciel Vivendi. Kampus będzie zlokalizowany w Lyonie we Francji. Od Października na Gaming Campus dostępne będą 3 programy:

  • Gaming Business School – to kierunek zarządzania, który ma przygotować studentów do kariery w branży gamingowej.
  • Gaming Academy – to kierunek dedykowany dla profesjonalnych zawodników, którzy chcą pozyskać wiedzę m.in. z zakresu mediów oraz zarządzania/rozwoju w biznesie.
  • Gaming Guru – to kierunek dedykowany dla gamerów marzących o karierze profesjonalnej, scalający profesjonalistów z amatorami.

Zawodnicy Team Vitality, którzy mają wstąpić do Gaming Academy będą prowadzić selekcję ludzi chcących zapisać się na w/w kierunki. Kursy będą prowadzone przez wielu profesjonalistów w tym – dziennikarzy, wydawców gier, byłych śpiewaków operowych, menedżerów funduszy inwestycyjnych oraz wielu innych. Po ukończeniu Gaming Academy studenci otrzymają dyplom Top-Level Athlete lub Video Game Entrepreneur.

„Jak w każdym sporcie na wysokim poziomie, jedni zawodnicy robią karierę a inni nie. Esport nie jest tu wyjątkiem. Dlatego pragniemy dać graczom solidne podstawy na przyszłość, aby mogli podnosić swoją wydajność w grach ale też we wszystkim co jest związane z gamingiem. Team Vitality jest z dumą prekursorem tego projektu i cieszymy się, że wspólnie z Gaming Academy mamy tę samą wizję.” – Fabien Devide, President of Team Vitality

Powiązane artykuły:

PlayVS & NFHS Network – nowa esportowa inicjatywa w USA dla 14 mln uczniów!

DREAMTEAM.GG – THE FIRST ESPORTS AND GAMING RECRUITMENT AND MANAGEMENT NETWORK!

Esports Academy – wspólny projekt ESL i Microsoft w Australii!