Gaming for Good – ESL, największa na świecie firma esportowa, ogłosiła współpracę z Gamers Outreach, organizacją charytatywną dostarczającą sprzęt, technologię i oprogramowanie do gier, aby pomóc dzieciom i młodzieży radzić sobie z zabiegami w szpitalach.

Gaming for Good

Celem marki ESL jest stworzenie świata, w którym każdy może zostać kimś. ESL stara się wykorzystywać swoją pozycję największej na świecie firmy esportowej, aby zademonstrować, w jaki sposób gry i esport mogą przynieść korzyści również najbardziej potrzebującym wsparcia.

Rodrigo Samwell

„Gaming for Good” jest naturalnym postępem w wypełnianiu naszego celu marki i wierzę, że ważne jest, aby liderzy branży, tacy jak ESL, nadawali ton i używali swojej marki dla dobra społeczeństwa. Współpraca z Gamers Outreach pozwoli ESL wspierać dzieci w szpitalach, gdzie gry mogą służyć jako połączenie ze światem zewnętrznym, motywacja do walki z chorobą i marzyć, aby stać się kimś. Jesteśmy zaangażowani w współpracę z Gamers Outreach w celu tworzenia kampanii uświadamiających i pozyskiwania funduszy, które wspierają programy organizacji za pośrednictwem IEM Chicago i nie tylko. Wzywamy wszystkich graczy i sportowców do przyłączenia się do nas na IEM Chicago, aby korzystać z gier na dobre.”Rodrigo Samwell, dyrektor ds. Marketingu w ESL

Zach Wigal

„Jako wieloletni entuzjaści esportu, nasz zespół jest podekscytowany współpracą z ESL. Hospitalizacja często może być samotnym, izolującym doświadczeniem dla pacjentów otrzymujących leczenie, ale codziennie widzimy jak niesamowity wpływ gry mają na życie wielu rodzin. Gry wideo to narzędzia, które pomagają w normalizacji środowisk opieki zdrowotnej, a nasza organizacja zobowiązuje się do udostępniania treści gier i zarządzania nimi. Gry pomagają wytworzyć poczucie radości, ułatwiają socjalizację, a nawet pomagają w leczeniu. To partnerstwo z ESL to niesamowita okazja dla społeczności, aby zmienić życie graczy korzystających z opieki medycznej. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z zespołem ESL, aby podnosić świadomość i wspierać programy Gamers Outreach.” – Zach Wigal, założyciel Gamers Outreach

IEM Chicago

Począwszy od 11 lipca, ESL będzie gospodarzem zbiórki biletów IEM Chicago, gdzie do 10 $ z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazane bezpośrednio na Gamers Outreach. Ponadto, Gamers Outreach będzie miał stoisko wystawowe na miejscu w IEM Chicago, gdzie fani będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o organizacji charytatywnej i dowiedzieć się, jak mogą się zgłosić. ESL oraz Gamers Outreach zbada również możliwości dzięki projektom Gamers Outreach Project GO Kart i Player 2, w ramach których wolontariusze budują i dostarczają niestandardowe stacje gier dla dzieci, które nie są w stanie opuścić swoich sal szpitalnych podczas leczenia i regeneracji.

ESL przyczyni się do podniesienia świadomości i dalszego wspierania Gamers Outreach i ich sieci blisko 200 szpitali i ponad 1,25 miliona dzieci.

Zobacz również:

Gaming4Life – esport charytatywnie!