ASUS Republic of Gamers ROG zostało sponsorem H1Z1 Pro League – pierwszej profesjonalnej ligi esportowej tytułu H1Z1.

Pierwsza na świacie profesjonalna liga H1Z1 Pro League otrzyma 100 zestawów gamingowych składających się z:

Sprzęt będzie wykorzystywany przez każdą z 15 drużyn które będą rywalizować w Twin Galaxies Esports Center w Caesars Entertainment Studio w Las Vegas w stanie Nevada.

H1z1League_teams

Sezon inaugurujący ligę H1Z1 Pro rozpoczął się w sobotę, 21 kwietnia i był transmitowany na żywo z oficjalnej strony ligi na Facebooku.

„Najnowocześniejsza technologia ASUS’a zapewni odpowiednią moc przetwarzania i precyzję potrzebną H1Z1 Pro League – pierwszej światowej lidze esportowej Battle Royale w sezonie inauguracyjnym.”Mike Mossholder, Chief Business Officer Vision Venture Partners

„ASUS ROG od samego początku był na czele branży esportowej sponsorując m.in.: Echo Fox, Ninjas in Pyjamas,  NRG i SKT TI.  Projektujemy nasze urządzenia do gier w oparciu o potrzeby graczy i staramy się przewidywać i wspierać największe inicjatywy w branży. Cieszymy się, że zapewniamy nasze wsparcie, pierwszemu z wielu profesjonalnych turniejów ligowych.”Vivian Lien, ASUS North America

Foto: ASUS

W marcu, ASUS Republic of Gamers wyposażyło w swój sprzęt Red Bull Gaming Sphere w UK. Red Bull zaprosił  do współpracy również inne marki endemiczne jak Noblechairs czy Newgg.