High School Esports League (HSEL) ogłosili partnerstwo z Complete High School Maize, jedną ze szkół w Kansas School District i rozpoczynają pierwszy oficjalnie zatwierdzony przez Stan Kansas program zdrowotny dla graczy – Gaming Concepts.

Unikalny program nauczania Gaming Concepts powstał dzięki współpracy Michaela Russella oraz dr. Kristy Custer. Gaming Concepts promują zdrowe nawyki związane z grami w wielu obszarach. Po pierwsze, uczniowie uczą się umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, pracując w zespołach, aby pokonać przeszkody w grze. Po drugie, uczniowie ćwiczą odpowiednie strategie zachowań online. Jednym z nowych dodatków do tegorocznego kursu jest dziennik ćwiczeń i żywności, który uczniowie wykorzystują do kontrolowania swojego odżywiania i aktywności fizycznej. Gaming Concept spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

„Jako administrator zawsze szukam nowych sposobów angażowania uczniów w szkołę. Gry online pomagają nam osiągnąć ten cel. Nie wymyślamy tutaj koła. Wielu, jeśli nie wszyscy nasi studenci, już spędzają czas grając w gry. Właśnie koncentrujemy się na tym, co robią, a także kontekst, w którym ich gry mogą wspierać cele akademickie i zawodowe w atrakcyjny i kreatywny sposób.” – Dr. Kristy Custer, Principal Complete High School

„Nauczyciele muszą korzystać z każdego dostępnego narzędzia, aby zachęcić uczniów do przyjazdu do szkoły. Oznacza to nie tylko bycie obecnym, ale także świadome uczestnictwo w lekcjach. Program nauczania Gaming Concepts osiąga ten cel. Studenci w Gaming Concepts to pisanie, mówienie, rozwiązywanie problemów i nawiązywanie codziennych kontaktów. Innymi słowy, oni się uczą!” –  Michael Russell, Total High School.

High School Esports League (HSEL)

Liga High School Esports League jest największą i najdłużej działającą ligą esportową dla uczniów szkół średnich w Ameryce Północnej. Celem HSEL jest dać każdemu uczniowi liceum szansę na odnalezienie drogi do lepszego życia. HSEL ma ponad 1100 partnerskich szkół średnich w swojej sieci. HSEL współpracował z kilkoma kolegialnymi i rekrutującymi organizacjami w celu opracowania najsilniejszego programu rekrutacyjnego w szkolnym esporcie co pomogło przyznać ponad 9 milionów dolarów w zeszłorocznym programie stypendialnym. Oczekuje się, że zarówno stypendia jak i wielość sieci podwoi się w sezonie 2018-2019. Poniżej aktualny zasięg programu: