Jagex – twórcy gry RuneScape – zdołało zebrać 445 778 funtów na cele charytatywne zajmujące się zdrowiem psychicznym. Obejmuje to organizacje takie jak CPSL Mind, Prince’s Trust, Rise Above The Disorder, SpecialEffect, Blueprint for All, a nawet National Videogame Museum.

Jagex i zdrowie psychiczne

RuneScape organizuje co roku specjalny Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego od roku 2018. Wydarzenia te dały graczom szansę dowiedzieć się więcej o zdrowiu psychicznym i problemami z nim związanymi. Spółka w tym roku dała z siebie jeszcze więcej organizując 2 tygodniową zbiórkę w październiku br. w celu wsparcia organizacji zajmujących się kondycją psychiczną i samopoczuciem młodych ludzi.

Wydarzenie – wraz z kolejnymi promocjami firmy Jagex – opłaciło się. Wcześniej firma informowała, że zebrała prawie 500 000 GBP  na różne organizacje charytatywne zajmujące się zdrowiem psychicznym.

„Z przyjemnością ogłaszamy, że Jagex zebrał w tym roku 445 778 funtów dla naszych partnerów charytatywnych zajmujących się zdrowiem psychicznym” – czytamy w oświadczeniu.

RunScape

RuneScape

To darmowa gra MMORPG Massively Multiplayer Online Role Playing Games osadzona w świecie fantasy, gdzie gracz wykonuje różne questy w celu zwalczania zła. Od października tego roku w RunScape można grać na Steamie, gdzie w peaku gra ponad 10 tys osób w jednym momencie. Jagex Ltd. zostało też oficjalnym partnerem Amazon Prime.

Poradnik Zdrowego Gamera