Overwatch League – to najlepsza liga na świecie w grze Overwatch, w której dominuje od wielu lat Korea Południowa.

Overwatch – to strzelanka pierwszoosobowa stworzona przez Blizzard Entertainment na platformy PC. W lidze gra 20 drużyn w systemie przypominającym Lotto Ekstraklasę. Liderem ligi jest Korea Południowa, która w dniu wczorajszym po raz trzeci stanęła na podium pokonując w wielkim finale Chiny.

Overwatch League to najwyższy poziom rozgrywek, podobnie jak rozgrywki LCS, Dreamhack czy IEM. Zawodnicy to profesjonaliści o randze gwiazd. Karol Szcześniak „Dayne”
w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego podkreślił znaczenie zdrowego trybu życia, diety i odpowiedniego pozimu dotlenienia ludzkiego mózgu, mającego znaczący wpływy na osiągane wyniki, cyt.:

„Muszę codziennie trenować, myśleć nad tym, co robię. Zmieniam swój styl życia na zdrowszy, bo jak się mówi: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Im bardziej o siebie dbasz, tym lepiej grasz. Dbają o nas trenerzy… Tak naprawdę jedyna różnica między sportowcami a nami to to, że my gramy na komputerze, a nie kopiemy piłkę czy coś w tym stylu. Dotlenianie mózgu naprawdę pomaga, czuję się bardziej skupiony, spokojny, jest dużo łatwiej grać.” – Karol Szcześniak „Dayne” Overwatch League

Dalej w wywiadzie Dayne wyjaśnia dlaczego region Unii Europejskiej jest mocno niedoceniany, cyt.:

„Miałem na myśli raczej Europę, a nie Unię. Ten region uważany za nieco słabszy, ponieważ niewiele drużyn tutaj inwestuje w Overwatcha. Stereotypowo uważa się, że tutaj ludzie gorzej grają w tę grę. Wszystko kręci się wokół Ameryki i Korei Południowej. W USA są wszyscy najlepsi gracze, tam pojawiają się duże inwestycje. A Korea… uważana jest za mocarstwo esportowe. Tam jest to praktycznie sport narodowy.”