Magic Gaming jeden z 21 teamów należących do ligii NBA2K  i klub piłkarski AS Monaco ogłosiły dziś pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo pokazujące potężne zaangażowanie klubów w społeczność esportową.

Magic Gaming jest pierwszym zespołem ligi NBA 2K League, który współpracuje z profesjonalnym zespołem sportowym poza granicami kraju. To kontrakt win/win. W USA promowany będzie team AS Monaco, natomiast w Europie Magic Gaming oraz Liga NBA2K.

Partnerstwo skupi się na rozwoju cyfrowym poprzez treści w mediach społecznościowych, gifty dla fanów a przede wszystkim interakcje pomiędzy profesjonalnymi graczami, zapewniając fanom wyjątkowe wrażenia i możliwość rozwoju swoich umiejętności.

„Magic Gaming oczekuje tej wyjątkowej współpracy z AS Monaco i tego, co może dać obu zespołom w przestrzeni cyfrowej. Zapewnia to także obu organizacjom możliwość poszerzenia ich zasięgu międzynarodowego. To naprawdę wygrana w obie strony”Michael Forde, Orlando Magic Sales Officer

„Poprzez uruchomienie partnerstwa z klubem tak prestiżowym jak Orlando Magic, AS Monaco chce skorzystać z okazji, aby rozwinąć swój wizerunek w Ameryce Północnej i stworzyć innowacyjne treści i aktywacje dla naszych fanów. Ta współpraca jest w pełni zgodna z cyfrową strategią klubu, aby ogłosić nas jako pionierski i odważny klub.”Jean-Philippe Dubois, AS Monaco Head of Digital

AS Monaco
AS Monaco jest klubem piłkarskim Księstwa Monako od 1924 roku. AS Monaco jest ważnym klubem francuskich i europejskich lig piłkarskich z historią pełną sukcesów. AS Monaco zamierza dumnie reprezentować Księstwo Monako. Klub jest wierny swoim korzeniom i otwarty na świat. Opierając się na solidnym projekcie sportowym, wiedzy uznanej w zakresie szkolenia i kosmopolitycznej kulturze  AS Monaco jest także pionierem europejskiego esportowego klubu piłkarskiego. Team składa się z dziesięciu graczy i bierze udział w czterech tytułach: Pro Evolution Soccer 2019, Rocket League, GT Sports i NBA 2K.

Magic Gaming
Magic Gaming, z siedzibą w Orlando jest jedną z 17 drużyn, które wystartowały w inauguracyjnym sezonie ligi NBA 2K i zakończyło sezon na 8 miejscu. Liga NBA 2K jest profesjonalną ligą esportową współzałożoną przez NBA i Take-Two Interactive Software, Inc., która rozpoczęła swoją działalność w maju 2018 roku. W lidze znajduje się 102 najlepszych graczy NBA 2K na świecie. Team Magic Gaming sklada się z 6 zawodników. Oficjalna strona drużyny znajduje się pod tym linkiem.