NBA2K League – podpisane wczoraj umowy z firami Dell i Intel to kluczowe parterstwa dla ligi, której rozgrywki prowadzone będą na komputerach PC.

Firma Dell zyskała tytuł – Official PC Hardware and Monitor Partner. Liga będzie wspierana przez gamingowy sprzęt firmy Dell pod marką Alienware, zarówno w studio, gdzie będą prowadzone rozgrywki jaki i w miejscu treningów drużyn.

Komputery do rozgrywek w NBA2K League będą wyposażone w procesory Intela 8 generacji – 8th Gen Intel® Core™ i7-8700K Processor oraz monitory Alienware’s 25” 240 Hz. Gracze będą korzystać z podłączonych padów konsoli PS4 lub Xbox One.

Liga cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wielu firm i sportowców. Wspólna inicjatywa NBA i Take-Two Interactive Software Inc., zadebiutuje w maju z 17 drużynami NBA i będzie składać się ze 102 najlepszych graczy NBA2K na świecie. Wiele innych zespołów NBA, które nie są zaangażowane w sezon inaugurujący,  wyraziło zainteresowanie udziałem w następnym roku. Gwiazda NBA, Shaquille O’Neal został w tym tygodniu Dyrektorem Zarządzającym jednego z 17 zespołów biorących udział w drafcie – Kings Guard Gaming, więcej informacji pod tym linkiem.