Nintendo Switch – wg. comiesięcznych wyników sprzedaży portalu VGChartz to w lipcu 2019 roku najpopularniejsza konsola na świecie!

Lipiec 2019 – 50% rynku dla Nintendo Switch!

To szalenie intersujący rok dla rynku gier video. Microsoft i Sony nie produkują już  tylu dużych tytułów na Xbox One lub PlayStation 4. Nintendo natomiast wydaje kolejne edycje swoich największych hitów – The Legend of Zelda – Breath of the Wild i New Super Mario Bros Deluxe czy bijatyki ze stajni Capcomu. A jednak, nawet bez tych wielkich tytułów Nintendo Switch dominuje w 2019 roku. Szacuje się, że rok 2019 zamknie się dla japońskiej marki ze sprzedażą ponad 100 milionów egzemplarzy! To doskonały wynik konsoli, która zadebiutowała 2,5 roku temu – a dokładniej 3 marca 2017 roku (początkowo pod nazwą Nintendo NX).

nintendo_switch_new_box

Premiera – Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite to najnowszy produkt Nintendo – idealna konsola mobilna, dla tych którzy preferują tylko i wyłącze wygodne gry na urządzenia przenośne. Nowe urządzenie jest lżejsze i mniejsze  niż jego poprzednik Nintendo Switch. Jest to jednak inna konsola, nie podłączymy jej do TV, nie zagramy też 1 vs 1. Nintendo Switch Lite będzie natomiast tańszy i dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. To produkt, który swoimi funkcjonalnościami przypomina raczej Nintendo 3DS czy kultowego Gameboya.

Dodatkowo Nintendo odświeżyło Switcha i do sprzedaży trafiła pod koniec sierpnia nowa wersja. Poprawiono m.in. wydajność baterii , jasność ekranu oraz żywotnosć joy-conów, na które fani konsoli mocno narzekali. W Kanadzie i USA firma umożliwiła graczom bezpłatną wymianę konsoli na nowszą wersję, pod warunkiem, że zakup miał miejsce po 17 lipca br. Kupujący powinni szukać modeli o numerze HAC-001 (-01) oraz nowym opakowaniu z dominującym kolorem czerwonym. To wszystko sprawiło, że konsola i gry spod szyldu Nintendo zyskują na popularności i zdobywają coraz szerszy krąg fanów.

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch

Wspólne starania CD Project RED i Nintendo sprawiły, że już 15 października 2019 będziemy mogli zagrać w Wiedźmina 3 na Switchu. Oto krótka prezentacja gry:

Dla wielu fanów sagi o Geralcie z Rivii ta informacja była wręcz szokująca. Niektóre osoby zadeklarowały nawet kupno konsoli, aby mieć możliwosć zagrania w Wiedźmina, kiedykolwiek i gdziekolwiek się znajdą. To właśnie m.in. mobilnosć konsoli sprawia, że cieszy się tak ogromnym popytem, bowiem nie jesteśmy zmuszeni siedzieć przed komputerem przez kilka godzin aby zagrać w swoją ulubioną grę 🙂

Super Nintendo World Osaka – już 4 lutego 2021