Nintendo UK & DSH – esportowy program non-profit w UK!

5/5 - (1 vote)
Nintendo UK ogłosiło, że dołączyło do programu Digital Schoolhouse jako nowy partner wiodący, w ramach którego gigant przyniesie naukę opartą na zabawach tysiącom uczniów w ciągu tego roku akademickiego.

Digital Schoolhouse – non profit

Digital Schoolhouse to program non-profit dostarczany przez brytyjską organizację handlową branży gier Ukie. Brytyjska dywizja Nintendo sprawi, że „wypełni lukę między przemysłem a edukacją”. Program ma trafić do 32 000 uczniów w 55 szkołach i uczelniach programu, zapewniając mieszankę zabawy, innowacji i kreatywności w klasie. Gigant ma także wspierać turniej e-sportowy szkół krajowych.

W informacji prasowej czytamy, że „Digital Schoolhouse Super Smash Bros. Ultimate Team Battle” zapewni „wciągające doświadczenie zawodowe dla studentów, umożliwiając im rozwijanie praktycznych i miękkich umiejętności z udziałem w profesjonalnych rolach e-sportowych”.

logo_digitalschoolhouse

Nintendo UK

„Nintendo UK jest bardzo podekscytowana współpracą z Ukie’s Digital Schoolhouse. Program Digital Schoolhouse w unikalny sposób łączy w sobie informatykę, zabawę, kreatywność i innowacje, które są synonimami i leżą u podstaw wartości Nintendo. Poprzez to partnerstwo chcemy dotrzeć do większej liczby nauczycieli i uczniów niż kiedykolwiek wcześniej, aby pomóc inspirować kolejne pokolenie młodych umysłów w całej Wielkiej Brytanii. Poprzez Digital Schoolhouse Super Smash Bros. Ultimate Team Battle with Nintendo Switch, a także poprzez inne inicjatywy edukacyjne oparte na zabawie, chcemy być w stanie zapewnić młodym i dorosłym rozrywkę i wyjątkowe doświadczenia, które będą tworzyć pozytywne wspomnienia, a także wspierać rozwój umiejętności uczniów, które mogą zabrać ze sobą w przyszłość.”Kalpesh Tailor, Head of Communications, Nintendo UK

 

3 lata doświadczenia

Tego typu partnerstwa pomogły w ostatnim czasie szybko rozwinąć Digital Schoolhouse, więc wspaniale jest widzieć, jak Nintendo również aktywnie dołącza do tej inicjatywy.

“Cieszymy się, że Nintendo UK zgodziło się udzielić wsparcia za Digital Schoolhouse. DSH ewoluuje ogromnie w ciągu zaledwie trzech lat, a ich wsparcie oznacza, że możemy dotrzeć do większej liczby uczniów i nauczycieli niż kiedykolwiek dzięki naszemu transformacyjnemu i inspirującemu programowi.”

Źródło: Informacja prasowa Nintendo UK