Nvidia – rekordowe wyniki finansowe za trzeci kwartał 2020!

5/5 - (1 vote)

Nvidia – rekordowe wzrosty w stosunku do analogicznego okresu roku 2019 – wzrost przychodów o 57%!

AI

W trzecim kwartale firma ogłosiła przejęcie Arm Limited od SoftBank Capital Limited i SVF Holdco (UK) Limited w ramach transakcji o wartości 40 miliardów dolarów. Transakcja połączy wiodącą platformę obliczeniową AI firmy NVIDIA z rozległym ekosystemem Arm. Celem jest stworzenie czołowej firmy komputerowej w erze sztucznej inteligencji. Oczekuje się, że transakcja ma natychmiast przynieść wzrost marży brutto.

Gigant ogłosił również plany budowy światowej klasy laboratorium AI w Cambridge w Anglii. W tym potężnego superkomputera AI opartego na technologii NVIDIA i Arm – oraz zapewnienia stypendiów badawczych i partnerstw z lokalnymi instytucjami oraz kursów szkoleniowych w zakresie AI. Oddzielnie planuje zbudować Cambridge-1, najpotężniejszy superkomputer AI w Wielkiej Brytanii, oparty na systemie NVIDIA DGX SuperPOD ™ i zaprojektowany do badań AI w opiece zdrowotnej i odkrywaniu leków.

Cyt.: „Stale podnosimy poprzeczkę dzięki rozwiązaniom AI. Nasza platforma obliczeniowa A100 szybko się rozwija, a czołowe firmy chmurowe wdrażają ją na całym świecie. Przeszliśmy przez branżowy test porównawczy sztucznej inteligencji, a nasi klienci przenoszą niektóre z najpopularniejszych na świecie usług sztucznej inteligencji do produkcji w oparciu o technologię NVIDIA. Ogłosiliśmy programowalny procesor do centrów danych NVIDIA DPU oraz planowane przejęcie firmy Arm, twórcy najpopularniejszego na świecie procesora. Przygotowujemy firmę NVIDIA na erę sztucznej inteligencji, kiedy przetwarzanie danych rozszerzy się z chmury na tryliony urządzeń.” – Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny

3x Rekordowe wyniki w pigułce

  • Przychody w wysokości 4,73 miliarda dolarów, o 57 % wyższe niż rok wcześniej
  • Przychody z gier w wysokości 2,27 miliarda dolarów, czyli o 37 % więcej niż rok wcześniej
  • Rekordowe przychody z centrów danych w wysokości 1,90 miliarda dolarów, o 162 % wyższe niż rok wcześniej

Nvidia GeForceRTX GPU

Cyt.: „NVIDIA działa na wszystkich cylindrach, osiągając rekordowe przychody w grach, centrach danych i ogólnie” – . „Nowy procesor graficzny GeForce RTX zapewnia nasz największy w historii skok pokoleniowy, a popyt jest przytłaczający. Dzięki NVIDIA RTX ray tracing stał się nowym standardem w grach.”Jensen Huang

Firma odnotowuje ogromne zapotrzebowanie na karty GeForce RTX z najnowszej serii, ale też na rozwiązania dla platform chmurowych i obliczeniowych. Co więcej, firma spodziewa się, że zostanie ono utrzymane. W czwartym kwartale roku fiskalnego 2020 spodziewa sie przychodu w wysokości 4,8 mld dolarów.