Ohio State University – nowy program to współpraca w ramach całego kampusu skupiająca m.in. naukowców, dietetyków, fizjoterapeutów oraz trenerów sportów tradycyjnych w celu zapewnienia studentom świadomego rozwoju swoich umiejętności gamingowych na dynamicznie rozwijającym się rynku.

Innowacyjny program to nie tylko popularny gaming ale również obszary takie jak zarządzanie esportem, sztuka budowania gier i ich produkcja, projektowanie gier, programowanie, biznes gamingowy oraz promowanie zdrowego trybu życia i zbilansowanej diety. Uczelnia aktywnie poszukuje informacji od partnerów z branży, aby stworzyć najbardziej wszechstronne programy.

Naukowcy z Uniwersytetu i Uniwersytetu Stanowego Ohio Wexner Medical Center jako pierwsi badali mózgi, ciała i zachowania elitarnych zawodników esportowych. Poprzez badania i głębsze zrozumienie zachowań i możliwości jednostki do wykonania danego zadania, badacze odkryją sposoby odblokowania nowych poziomów ludzkiej wydajności. Ta nowa wiedza przyniesie korzyści uczniom, elitarnym sportowcom, a nawet pacjentom.

Drużyny będą rywalizować z innymi uniwersytetami Power 5 w nowo utworzonej lidze zleconej przez Electronic Gaming Federation. Ohio State University pomoże rozwinąć organ zarządzający tej ligi.

„Stan Ohio znany jest z wysokiej klasy lekkiej atletyki, a esportowcy rosną w siłę. Metody analiz są takie same, jak każdego innego sportu, umiejętności są po prostu różne. Musimy się wiele nauczyć od zawodników esportowych – od wyjątkowych czasów reakcji i szybkiego podejmowania decyzji do ich fizycznych cech i zachowań zdrowotnych. „James Onate, Ohio State Wexner Medical Center 

Naukowcy z Ohio State Wexner Medical Center przeprowadzają zawodnikom różne testy, aby dowiedzieć się jakie umiejętności i cechy powinni mieć sportowcy esportowi. Wyniki tych badań pomogą jednostkom i zespołom zoptymalizować i utrzymać wysoki poziom wydajności poprzez ocenę i analizę.

„Ohio State jest tuż przed zrozumieniem związku między uczeniem maszynowym a ludzkim uczeniem się. Dzięki temu mamy trampolinę do głębszego zrozumienia zasad działania człowieka w tej branży.”Morley Stone, v.president Research Ohio State

Poradnik Zdrowego Gamera