OMEN UK Open – Faceit wspólnie z HP powołało do życia amatorskie rozgrywki w CS:GO. Turniej będzie trwał 6 miesięcy, prize pool wyceniany jest na 30 tys USD. 


Wszystkie etapy wydarzenia będą transmitowane na portalu Twitch z amatorskim komentarzem. Oprócz konkursu Counter-Strike, OMEN by HP organizuje Community Caster Challenge, aby dać szansę nowym komentatorom. Zawodnicy, którzy wyróżnią się na etapie kwalifikacyjnym, będą mieli szansę na wygraną w wysokości 2,5 tys USD oraz możliwość komentowania finałów.

„Wraz z uruchomieniem OMEN UK Open, HP podkreśla ducha rywalizacji, który napędza graczy z całego świata. Entuzjastyczni gracze potrzebują najlepszego sprzętu i udziału w turniejach, na których będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności i rozwinąć talent. OMEN UK Open to wyjątkowa okazja dla HP na stworzenie platformy dla ekspansywnej brytyjskiej społeczności Counter Strika.” –  George Brasher, CEO HP UK&Ireland

Kwalifikacje startują 15 kwietnia, 2 dniowy finał rozgrywek odbędzie się w listopadzie.

Ogłoszenie majorów 2018 w CS:GO w Londynie oraz Dota 2 w Birmingham, budowa Forge of Champions przez Riot i LVP teraz OMEN UK Open –  2018 to kluczowy rok dla rozwoju brytyjskiego i irlandzkiego esportu oraz wzrostu popularności wśród fanów!