Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rządowe programy wsparcia dla branży komputerowej!

5/5 - (1 vote)

Premier Mateusz Morawiecki podczas targów Poznań Game Arena powiedział Cyt.: “Wykorzystajmy tę wielką cyfrową rewolucję, która jest przed nami, dla rozwoju naszej gospodarki”.

Podczas wizyty premier zapowiedział rządowe programy wsparcia dla branży komputerowej, które obejmą zarówno prototypy, eksport oraz kształcenie przyszłych designerów na poziomie średnim i wyższym.

Fundusz dla firm gamingowych
Wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowany został specjalny fundusz dla firm komputerowych, które w swojej działalności będę promować polską historię i kulturę. Szef rządu zaznaczył, że poprzez pop kulturę najlepiej jest promować kulturę kraju.

Arena treningowa miejscem wymiany doświadczeń
Premier ogłosił również plany zbudowania Areny treningowej dla firm gamingowych jako miejsca wymiany doświadczeń, wiedzy oraz tworzenia nowych rozwiązań komputerowych. Jak dodał, będzie to miejsce, z którego korzystać będą zarówno małe, jak i większe firmy.

Chcemy pomóc polskiej branży gamingowej, która odnosi ogromne sukcesy i jest inspiracją dla innych – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Żródło: www.premier.gov.pl