Queens Gaming Collective – żeńska organizacja esportowa oficjalnie wystartowała!

5/5 - (2 votes)

Queens Gaming Collective – prowadzona przez kobiety organizacja esportowa, została oficjalnie uruchomiona. Na start organizacja pozykała 1.5 mln USD od BITKRAFT Ventures!

Queens Gaming Collective – QGC

W zdominowanym przez mężczyzn świecie gamingu pojawiła się potężna organizacja QGC. Queens Gaming Collective to marka lifestyle’owa stworzona przez kobiety dla kobiet. Prawie połowa z 2,6 miliarda entuzjastów esportu to kobiety. Wiele z nich czuje się zmarginalizowanych i pominiętych w streamingu i konkurencji, podobnie jak w wielu innych aspektach.

 

Kto za tym stoi?

Queens Gaming Collective skorzysta ze wsparcia imponującej rady doradczej, w skład której wchodzą najlepsi eksperci z H. Wood Group, a także kadra kierownicza z Amazon, Spotify, TikTok i Twitcha.

Gwiazdor NBA – Baron Davis oraz specjalistka ds. Marketingu cyfrowego Karen Civil wzmocnili projekt, a Taylor Heitzig-Rhodes dołączył jako partner i szef talentów.

Cyt.: „Queens zmienia zasady gry. Gry to styl życia, a Queens to globalny ruch stworzony dla różnych kobiet i kierowany przez nich, oddany radykalnej reprezentacji, integracji gospodarczej i współpracy nad konkurencją. Poza marką lifestyle’ową budujemy społeczność, która celebruje sukcesy i postępy naszych twórców ”.CEO Queens Gaming Collective, Alisa Jacobs

Misja QGC

Misją QGC jest umożliwienie streamerkom i zawodniczkom prowadzenia dochodowej kariery w grach. QGC dostarczy dostęp do infrastruktury i niezbędnych zasobów w branży gier wideo. Na początku QGC ma listę 18 „Queens”, które będą tworzyć treści związane z grami wideo. Te osoby to mieszanka graczy, streamerów, influencerów, cosplayerów, a nawet mistrzów WNBA z 2017 roku Alexis Jones.

Queens będzie publikować treści na różnych platformach, takich jak kanał QCG Twitch. QGC zapewniła również partnerstwo z marką urządzeń Razer.

Cyt.: „Queens napędza innowacje i wzmacnia pozycję kobiet na całym świecie. Zespół kierowniczy Queens oferuje niezrównane doświadczenie w grach i rozrywce, aby dać kobietom dawno zaległe zasoby, dostęp i możliwości do wcześniej zaniedbanej grupy, która stanowi prawie połowę całego rynku ”.Justin J. Giangrande, współzałożyciel i prezes QGC

5 grudnia 2020 będziemy mogli zobaczyć pierszy life streaming na knalane QGC na portalu Twitch.

Selfie Project wspiera kobiety w świecie gamingu!