QUT Esports – Queensland University of Technology wykazało, że profesjonalni gracze są jednymi z najlepiej przystosowanych fizycznie ludzi w populacji!

Stereotyp gracza obalony?

Najnowsze badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Australii – QUT Esports – Queensland University of Technology pokazały, że profesjonalni gracze są jednymi z najzdrowszych ludzi na świecie. Ponadto według badań, profesjonalni esportowcy rzadziej palą papierowsy (3,7% w porównaniu do światowego 18,7%) lub piją alkohol niż wiekszość ludzi. Dane te zmienają stereotyp gamera o 180 stopni.

QUT Esports

„Kiedy myślisz o esporcie, często pojawiają się obawy dotyczące siedzącego trybu życia i złego stanu zdrowia. Badanie ujawniło kilka interesujących i mieszanych wyników. W ramach ich programu treningowego, elitarni sportowcy esportowi spędzają ponad godzinę dziennie na ćwiczeniach fizycznych jako strategii poprawienia rozgrywki i radzenia sobie ze stresem.”Michael Trotter, QUT

Nie jest jednak do końca aż tak dobrze. Badania wykazały również, że 4,03% graczy jest chorobliwie otyłych i tu Southparkowy bohater z filmu poniżej ma rację bytu. Ale już nie na długo. To takim graczom należy pomóc w zmianie nawyków i pokazać inne możliwości radzenia sobie ze stresem.

Esport na stałe zagościł w mainstreamie

Szalenie popularny wśród młodzieży esport zauważony został również na uczelniach. Juz dzisiaj dostepne są esportowe kierunki lub klasy z większym naciskiem na gry i programowanie. To na poziomie uczelni, gracze powinni być zaznajamiani z konsekwencjami braku ruchu czy złego odżywiania się.

Esport to prawdziwy sport z prawdziwymi sportowcami. Sportowcy, którzy uczestniczą w aktywności fizycznej, aby pozostać w szczytowej formie i być gotowym na kolejny match day. Nie mogą sobie pozwolić na używki, alkohol czy narkotyki. Wiedzą, że tylko największa koncentracja da im przewagę nad rozkojarzonym przciwnikiem w decydującym o zwycięstwie momencie gry.

„Ćwiczenia i aktywność fizyczna odgrywają rolę w sukcesie w esporcie i powinny być przedmiotem zainteresowania graczy i organizacji szkolących graczy esportowych. Oznacza to, że w przyszłości młodzi gracze będą mieli więcej powodów i motywacji do aktywności fizycznej.”dodaje Michael Trotter, QUT

Link do pełnej wersji raportu: The Association between Esports Participation, Health and Physical Activity Behaviour

Źródło: www.qut.edu.au

Poradnik Zdrowego Gamera