Red Bull Gaming Sphere – Red Bull ogłosił uruchomienie największej innowacyjnej publicznej przestrzeni esportowej w Wielkiej Brytanii. Red Bull Gaming Sphere ma siedzibę w Shoreditch w Londynie i oferuje szeroki wachlarz najnowocześniejszych technologii, ogromny wybór najnowszych konsol, zestawów VR, symulatorów wyścigowych oraz topowe notebooki i PC firmy ASUS.

Gracze będą mieli okazję rywalizować w każdy piątek w turniejach Friday Night Brawl m.in. z topowymi gwiazdami brytyjskiej sceny esportowej. Gaming Sphere to również warsztaty z najlepszymi zawodnikami, którzy dzielić się będą swoją wiedzą i doswiadczeniem. Dodatkowo Red Bull Gaming Sphere zorganizuje własne turnieje esportowe na większą skalę. To drugi tego typu gaming house na świecie. Podobne studio otwarte zostało w lutym br. w Tokyo.

Do projektu Red Bull zaprosił m.in.: ASUS Republic of Gamers, Noblechairs oraz Newgg, który wyposażyli studio:

• 16x Playstation 4 Pro
• 16x Xbox One X
• 4x Nintendo Switch
• 4x Nintendo Wii U
• 20x ASUS Intel 8700K, ROG Strix 1080 PCs
• ASUS ROG Strix GL702VI gamingowe notebooki

Marka Red Bull już dawno odkryła potencjał esportu, angażując się w nowoczesne projekty jako sponsor lub organizator:

Esport w UK

Brytyjska scena esportowa z impetem weszła w rok 2018. Ogłoszenie dwóch majorów: CS:GO London 2018  organizowanego przez firmę Faceit i Dota 2 Birmingham organizowanego przez ESL oraz międzynarodowe sukcesy londyńskiego Fnatic czy mocna pozycja rozgrywek Gfinity to dla brytyjskich graczy spełnienie marzeń. Wisienką na tym torcie jest zapewnienie przez Red Bull Gaming Sphere profesjalnego miejsca spotkań dla graczy i zawodników. To doskonała platforma wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy szczególnie dla graczy stawiających pierwsze kroki w esporcie marzącymi o profesjonalnej karierze.