Rusza 9. sezon turnieju Ultraliga w League of Legends

Rate this post

Już w najbliższy poniedziałek 10 drużyn stanie do walki o nagrody z puli 100 tys. złotych oraz awans na EMEA Masters. W tym roku na zawodników i kibiców czeka sporo zmian, które jeszcze bardziej zagęszczą atmosferę na Rifcie. Kto okaże się mistrzem Ultraligi i zostanie reprezentantem naszego regionu w zmaganiach na poziomie europejskim? Tego dowiemy się już 29 marca. Za produkcję i transmisję turnieju tradycyjnie odpowiada FRENZY, a zmagania będzie można śledzić na kanałach Polsat Games.

Rywalizacja w oparciu o format Double Round Robin

Podobnie jak w sezonie 8., drużyny będą rywalizowały w oparciu o format Double Round Robin (mecze BO1), a etap pucharowy, do którego awansuje 6 drużyn z najlepszym bilansem zwycięstw i przegranych, rozegrany zostanie w formacie BO5. W tym sezonie oprócz ośmiu znanych już dobrze drużyn, czyli: Zero Tenacity, Team ESCA Gaming, Illuminar Gaming, Maturalni Forsaken, Komil & Friends, Iron Wolves, Goskilla i Alior Bank Team (poprzednio AGO Rogue) dołączy włoska organizacja exeed, w której zobaczymy pełny skład Polaków oraz Grypciocraft Esports, które awansowało z drugiej dywizji.

 

Mówiąc o drużynach, warto wspomnieć o zawodnikach, którzy powracają do zmagań na polskiej scenie. To m.in. Sebastian „Color” Czyżyk, który dołączył do Z10 (wcześniej G2 Arctic), Marcin “behave” Pawlak, który zasilił drużynę Grypciocraft Esports (wcześniej Austrian Force i TT willhaben) oraz Michał “Roison” Dubiel, który dołączył do zespołu Goskilla (transfer z Izi Dream). Ciekawostką jest także obecność czterech Koreańczyków (3 zawodników i trener), którzy zasilili szeregi Zero Tenacity.

 

Za komentarz i analizę w trakcie sezonu odpowiedzialni będą znani i lubiani: Wojciech „Bezi” Wróbel, Michał „Myha” Francuz, Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk, Mikołaj “Silv4n” Sinacki, Piotr “CzarnyPiotruś” Barański, Kasper “Kaspersky” Gutkowski, Tomasz “Magvayer” Filipiuk i Michał “Bialito” Biały”. Komentarz w języku angielskim zrealizują Alisia “Solari” Linnik oraz Gleb “DrBrilmann” Korotkiy.

 

– Zmiany w europejskim ekosystemie rozgrywek w League of Legends wprowadzone przez Riot Games wpłynęły też na Ultraligę, która jest jedną z pięciu akredytowanych lig na naszym kontynencie. Od tego roku do już obecnych krajów bałtyckich dołączy Ukraina, Gruzja i Izrael, co traktujemy jako oznakę zaufania dla ligi i jej organizatora. 9. sezon na pewno zaskoczy widza nietuzinkową oprawą wizualną, nawiązującą do klimatów industrialnych. Nie zabraknie też ciekawego i zabawnego contentu oraz nowych formatów – jednym słowem jest na co czekać. – powiedział Adam Mikołajczyk, Project Manager odpowiedzialny za Ultraligę.

Etap pucharowy

Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, potrwa do 8 marca. Etap pucharowy rozpocznie się natomiast 14 marca i weźmie w nim udział sześć najlepszych formacji. O tytule mistrza zadecydują trzy rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5. Wielki finał odbędzie się 29 marca.

 

W tym sezonie wyjątkowo pierwsza kolejka turnieju rozpocznie się w poniedziałek i potrwa aż trzy dni. Godziny rozpoczęcia transmisji to tradycyjnie godzina 16:40, a zmagania można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji oraz na Twitch.tv i YouTube.