cyberpunkps4

Sony wycofuje Cyberpunka 2077 z PlayStation Store!

1/5 - (2 votes)

Sony Interactive Entertainment – nie kupimy już Cyberpunka 2077 na PlayStation Store. To duży cios dla CD Projekt RED!

Sprzedaż CB 2077 wstrzymana!

Cyberpunk 2077, który miał swoją premierę 10 grudnia nie będzie dostępny w cyfrowym sklepie Sony – PlayStation Store. Decyzja japońskiego giganta podyktowana jest fatalną grywalnością tytułu na starszej generacji konsoli Play Station 4. Sony poinformowało, że zwróci pieniądze wszystkim graczom, którzy kupili Cyberpunka w PlayStation Store.

“Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.” – informacja publiczna CD Projekt RED

ps4cyberpunk

Akcje CD Projekt RED – spadek o 20%

Po pierwszym dramatycznym spadku akcji i przeprosinach dla graczy, kolejna informacja od CD Projekt wywołała burzę na warszawskiej GPW. Akcje spółki spadły o 20%. Cena akcji przed premierą sięgnęła poziomu 443 zł za 1 akcję.
Na dzisiejszym otwarciu giełdy cena spadła do poziomu 249 zł – była niższa o 194 zł czyli o 44%.

Cyberpunk 2077 vs Batman: Arkham Knight

W czerwcu 2015 roku z podobnym problemem zmierzyło się studio Warner Bros. Interactive Entertainment i tytułem Batman: Arkham Knight. Wstrzymanie sprzedaży gry nie dotyczyło jednak konsol, jak w przypadku CB 2077, a komputerów stacjonarnych PC. Studio w oświadczeniu wówczas podało:

„Szanowni posiadacze gry Batman: Arkham Knight w wersji PC, Chcielibyśmy przeprosić tych z Was, którzy doświadczyli problemów z wydajnością gry Batman: Arkham Knight na PC. Problemy te potraktowaliśmy poważnie i w związku z tym podjęliśmy decyzję o zawieszeniu dystrybucji wersji PC na pewien czas. Do momentu aż uda nam się osiągnąć odpowiednio wysoki standard jakości. Wysoko cenimy sobie naszych klientów i wiemy, że choć spora część gracz może cieszyć się swoją wersją na PC. Chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, by doświadczenie płynące z gry na komputerze było tak samo dobre dla wszystkich graczy.”

Bez Happy Endu

Premiera Batmana to jak w przypadku CB 2077 to również liczne problemy techniczne – od słabej optymalizacji, błędy w grze, kiepską grywalność itp.. Warner Bros. wydało niedopracowaną produkcję. Gracze radzili sobie sami modyfikując pliki, instrukcje były ogólnodostępne na Steamie lub zwracając grę. Z konsolami i Cyberpunkiem jest gorzej, ponieważ gry na konsolę nie zmodyfikujemy.

Modyfikacje graczy i próby naprawy gry przez WB niestety Happy Endem się nie skończyły. Po ponownym uruchomieniu sprzedaży, w kolejnej wersji wydanej w październiku programiści nie naprawili większości błędów. Koniec końców twórcy się poddali i oficjalnie zasugerowali, że gra jest nie do naprawienia:

„Jest nam bardzo przykro, że wielu naszych klientów jest nadal niezadowolonych z wersji PC Batman: Arkham Knight. Pracowaliśmy ciężko, aby dostosować grę do odpowiednich standardów, ale rozumiemy, że wielu z was nadal boryka się z problemami. Tych, którzy chcą zostać przy grze będziemy informować o problemach, które udało się wyeliminować i takich, których naprawić nie możemy.”

Prezes Cd Projekt Adam Kiciński powiedział, że wstrzymanie cyfrowej dystrybucji Cyberpunka 2077 na PlayStation Store ma charakter tymczasowy. Gracze posiadający już grę będą otrzymywać wsparcie i wszystkie aktualizacje. Prezes oznajmił także, że CD Projekt nie prowadzi podobnych rozmów z Microsoftem, producentem konsol Xbox One. To pocieszające, jednak należy pamiętać, że konsolę PS4 posiada ponad 100 mln graczy, a konsolę Xbox One ponad 50 mln.

CD Projekt poinformowało graczy, że jest też możliwość zwrotu wersji pudełkowych Cyberpunka. CDR informuje, że zwroty będą przyjmowane mailowo do 21 grudnia. Poniżej informacja:

CB 2077 zroty

Żyjemy nadzieją, że naszego rodzimego Cyberpunka nie spotka scenariusz Batmana lub No Man’s Sky.

Trzymamy kciuki CD Projekt!

Premiera Cyberpunk 2077