Syracuse University współpracuje z platformą Twitch w celu stworzenia nowego kursu poświęconego szybko  zmieniającemu się światowi esportu.

Esports&Media

Kurs o nazwie Esports&Media obejmie m.in. historię, technologie i modele biznesowe organizacji esportowych, a studenci będą mieli okazję współpracować z profesjonalistami zajmującymi się grami, aby tworzyć oryginalne treści, w tym analizy, transmisje na żywo, raporty oraz opracowywanie planów marketingowych i reklamowych. Klasa będzie ściśle współpracować z Twitchem na którym będzie miała własny kanał.

„Wraz z rosnącym zainteresowaniem i popularnością gier konkurencyjnych – nie tylko pod względem uczestnictwa, ale także nadawania i marketingu – naszym priorytetem było zaoferowanie naszym studentom holistycznego spojrzenia na esportowe media.”Olivia Stomski Newhouse Sports Media Center director

„Esport i kurs medialny Syracuse University zapewnią cenny wgląd w ducha przedsiębiorczości związanego z branżą gier, która jest bardzo zgodna z naszym programem Twitch Student. Przewidujemy, że dzięki temu uczniowie z każdej dziedziny znajdą okazję, by wkroczyć na konkurencyjną scenę gier, która wciąż nabiera rozpędu.” Mark Candella, Twitch’s director of strategic partnerships

Uczelnie pracują nad rozwojem zarówno programów akademickich, jak i pozalekcyjnych, ukierunkowanych na konkurencyjne granie. W ubiegłym roku University of Leicester uruchomił kurs college’u we współpracy z ESL UK, lokalnym oddziałem globalnej organizacji esportowej. Kurs koncentruje się na działalności esportowej i został zaoferowany studentom pracującym nad stopniem mistrzowskim w analizie danych. Inne znane szkoły, takie jak Columbia College, zaczynają włączać esport do swoich programów sportowych dzięki stypendiom. W zeszłym roku Utah stało się pierwszą szkołą, która stworzyła program esportowy.