time hole

Szef misji kosmicznej NASA inwestorem w RedDeerGames!

Rate this post

Dr Alexander Nawrocki, były dyrektor Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Kanadzie oddelegowany do NASA, pełniący obowiązki na najwyższym szczeblu, będzie konsultantem RedDeerGames podczas produkcji gry „Time Hole”.

Dr Alexander Nawrocki

Dr Alexander Nawrocki będzie doradzał spółce RedDeerGames jako konsultant podczas produkcji gry „Time Hole”. Jest to gra z gatunku horror, inspirowana takimi klasykami jak “Space Odyssey” i “Solaris”, której fabuła osadzona jest na tajnej, załogowej stacji kosmicznej umieszczonej na orbicie okołoziemskiej w pobliżu Księżyca. Więcej o głównym bohaterze gry i jego historii dowiemy się po premierze, która zaplanowana jest na czwarty kwartał br.

“Nawiązanie współpracy z naszym ekspertem zbiegło się w czasie z dobiegającym końca road-show spółki i nabyciem przez Airspeed Equity (kalifornijski fundusz inwestycyjny, zarządzany przez Dr Alexandra Nawrockiego) praw udziałowych w przygotowanej przez nas, kolejnej już, prywatnej rundzie inwestycyjnej, skierowanej do wybranych Inwestorów. To wyraz wielkiego zaufania dla naszego studia i wiary w jego sukces. Goszczenie w gronie zaangażowanych nie tylko kapitałowo, ale i operacyjnie, wielu wspaniałych udziałowców niewątpliwie przyspiesza rozwój firmy” – Michał M. Lisiecki, prezes RedDeerGames.

NASA

Dr Nawrocki posiada tytuł licencjata z wyróżnieniem w dziedzinie elektroniki, tytuł magistra informatyki („Summa Cum Laude”) oraz doktorat z inżynierii kosmicznej. Był dyrektorem Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Kanadzie oddelegowanym do NASA, gdzie pełnił obowiązki na najwyższym szczeblu (zarządzał 1200 pracownikami), dyrektorem kontroli lotów w Houston, profesorem na Politechnice w Montrealu, trenerem astronautów. Jest jednym z autorów języka programowania Java. Obecnie jako biznesmen posiada wiele własnych firm, w tym 8 spółek w Polsce. Zatrudnia ok. 800 inżynierów, z czego 420 w naszym kraju. Jedna z jego firm, Airspeed Equity, która pomaga w rozwoju młodych przedsiębiorców, do tej pory zainwestowała już w 31 startupów z różnych branż.

“Dla zespołu to niezwykłe doświadczenie móc pracować przy produkcji gry “Time Hole” ze światowej rangi ekspertem jakim jest dr Nawrocki. Akcja naszego survival horroru rozgrywa się na tajnej stacji kosmicznej, przy projektowaniu której chcemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia dr Nawrockiego jako dyrektora w NASA i kontrolera wahadłowca koordynującego naprawę satelity w przestrzeni kosmicznej.”  – Dominik Czarniga, producent i dyrektor kreatywny RedDeerGames.

RedDeerGames sp. z o.o.

RedDeerGames (RDG) to niezależne studio deweloperskie, obecne na rynku gier zaledwie od czwartego kwartału 2018 r. Spółka jest producentem, a także wydawcą indie games własnych oraz tytułów innych producentów sprzedawanych na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform, w szczególności Nintendo eShop, Microsoft Store oraz STEAM, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie.

Łącząc kompetencje zespołu składającego się z pełnych pasji projektantów, artystów, muzyków, programistów i producentów, RDG tworzy zabawne i wciągające gry typu casual games. Od września 2019 r., spółka wydała kilka ciekawych tytułów gier m.in: dostrzeżona podczas Poznań Game Arena 2019 i wyróżniona za design gry „Cyber Protocol”. W portfolio studia znajdują się także „Nirvana Pilot Yume”, „OMG Police”, „Clumsy Rush”, „Art Sqool”, „Brawl Chess Gambit”, “Clumsy Rush X Astro Bears Spinoff” „Under Leaves” oraz „Little Mouse’s Encyclopedia”,