Tej Kohli – pokaźny fundusz esportowy został uruchomiony przez należącą do Teja Kohli firmę Rewired, która inwestuje w start-upy AI (Artificial Intelligence) oraz firmy z sektora wysoce zaawansowanej robotyki.

Europejska scena esportowa otrzymała prawdopodobnie największe wsparcie finansowe w swojej historii, po tym jak przedsiębiorca Tej Kohli uruchomił fundusz w wysokości 50 mln EUR na wsparcie tego sektora.

„Esport ma ogromny potencjał i może rywalizować z tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi, takimi jak piłka nożna, tenis i koszykówka, pod względem wpływu kulturowego i liczby widzów. Dzieki mojemu synowi miałem okazję podziwiać pasję wielu młodych ludzi do uprawiania tego sportu i rosnącej profesjonalizacji zespołów, zawodników oraz partnerów komercyjnych. Wierzę, że dzięki odpowiedniemu mentoringowi i inwestycjom Europa wkrótce będzie gościć najlepszych graczy, zespoły oraz możliwości biznesowe znane z  rynku globalnego. Esport to najbardziej przełomowa innowacja w sportowym świecie i jestem podekscytowany mogąc pomóc jej rozwijać się po tej stronie Atlantyku.” – Tej Kohli    

Inwestor uważa że esport to jedena z najszybciej rozwijających się nowych branż na świecie. Narodził się z niszy i urósł do globalnego fenomenu wycenianego na miliardy USD oraz posiadającego miliony fanów na całym świecie.

Dla Tej Kohli esport reprezentuje innowacyjne połączenie technologii i sportów wyczynowych, które pomogą wymazać powstałe granice i otworzą nowe możliwości zarówno dla graczy, jak i widzów.

Wykorzystując moc najnowszych, przełomowych technologii, esport pozwala ludziom uczestniczyć w kolektywnym doświadczeniu sportu wyczynowego, niezależnie od ich pochodzenia czy pozycji w życiu.

Tej Kohli zainteresowany jest wspieraniem projektów, które oferują innowacyjne i radykalne możliwości w tej ekscytującej, wciąż młodej dziedzinie, stąd też pomysł na Rewired GG.