This War of Mine – od roku szkolnego 2020/2021 gra autorstwa 11 bit studios zostanie wpisana na listę nieobowiązkowych lektur szkolnych dla uczniów liceum i technikum powyżej 18 roku życia.

Wojna oczami cywila

Polska gra This War of Mine przedstawiająca koszmar wojny oczami cywilów, będzie rekomendowana do nauki historii, filozofii, socjologii i etyki. W przeciwieństwie do innych gier poruszających tematykę wojenną, gracz nie wciela się w żołnierza – bohatera wojennego, lecz cywila – ofiarę wojny, starającego się przeżyć w ciężkich warunkach. Gracz jest zmuszony dokonywać wyborów moralnych w celu zapewnienia żywności, lekarstw i schronienia.

Mateusz Morawiecki, Premier RP

Cyt.:””Poprzez włączanie gier do systemu edukacji będziemy poszerzać naszą wyobraźnię i wnosić coś nowego do kultury – nie tylko polskiej, ale i całego świata”.

11 bit studios

Cyt.: „Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim – emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji.” –  Grzegorz Miechowski, Prezes zarządu 11 bit studios.

Przeczytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział rządowe programy wsparcia dla branży komputerowej!