Vancouver Canucks –  po wypowiedzi Bo Horvata z Vancouver, kanadyjczycy wprowadzili zakaz gry w Fortnite w nadchodzącym sezonie. W NHL rozmawiano o tym, czy można winić popularną grę online za wydajność zawodników na lodzie i czy spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed komputerem negatywnie wpływa na kondycję sportowców.

„To prawda, że nie możemy grać w Fortnite’a w trakcie wyjazdów. Tak naprawdę nie możemy zabierać już żadnych gier na mecze rozgrywane w innych miastach. Teraz skupiamy się tylko na wspólnych posiłkach i na spędzaniu czasu ze sobą. Moim zdaniem są znacznie lepsze sposoby na zorganizowanie sobie czasu w ciągu dnia, podczas wyjazdów. Chodzi o wspólne aktywności poza pokojem. Odwiedzamy wiele fajnych miast a siedzenie w hotelu, nie robiąc nic oprócz grania w Fortnite, to strata czasu. Mam nadzieję, że wielu rodziców i dzieciaków tego teraz słucha. Nie gram w Fortnite’a i nigdy nie będę tego robił.”Bo Horvat Vancouver Canucks

Zach Hyman znany zawodnik NHL z teamu Toronto Maple Leafs zbagatelizował wybowiedź Bo Horvata Cyt.:

„Nie sądzę, żeby Fortnite był tu problemem. Myślę, że możesz się uzależnić od wszystkiego. Jeśli siedzisz tam grając w Fortnite przez 12 godzin dziennie, to prawdopodobnie nie jest to najlepsze dla ciebie, ale jeśli grasz w grę jak normalna osoba, jedną lub dwie godziny dziennie, wtedy wszystko jest w porządku. Jeśli wychodzisz i całą noc imprezujesz, jesteś uzależniony od wychodzenia z domu, to też nie jest dobre rozwiązanie.”

Hyman nie widział potrzeby wprowadzenia zakazu gier w Toronto, choć jego kolega z zespołu grający jako obrońca Jake Gardiner nie potwierdził wypowiedzi kolegi Cyt.:

„Nie miałbym nic przeciwko takiemu zakazowi. Gry wideo wymykają się spod kontroli. Jesteśmy na wyjazdach aby spędzić czas z członkami drużyny a nie grać w gry.”

Opinia Colina White z Ottawa Senators jest również interesująca Cyt.:

„Niektórzy zawodnicy lubią grać, ale nigdy nie gramy zbyt późno lub za długo. Chociaż nie jestem w stanie wytłumaczyć jak bardzo granie jest uzależniające. Granie w gry to temat globalny a aktualnie połowa naszej drużyny gra. Jest to dobry temat do porannych rozmów.”