#BRB Cup

#BRB Cup – podsumowanie roku 2020!

2/5 - (1 vote)

#BRB Cup – cykl turniejowy Monte Snack w roku 2020 dobiegł końca. Przez ostatnie trzy miesiące, w zawodach w sześć różnych gier, wzięło udział ponad 15.000 graczy!

Monte Snack #BRB Cup

22 września 2020 roku wystartowała seria zawodów esportowych Monte Snack #BRB Cup, skierowana do amatorskich graczy. Cykl turniejowy obejmował najpopularniejsze tytuły esportowe ostatnich lat, co udowodniła popularność zapisów do każdej z nich. Monte Snack #BRB Cup to jeden z największych tego typu cykli, jakie odbyły się Polsce w 2020 roku.

Seria została zainaugurowana meczem pokazowym w League of Legends, w którym wystąpiło dziesięciu influencerów. Drużyna Nervariena oraz zespół Kubona zmierzyły się w przyjacielskim pojedynku aby pokazać, że w rywalizacji zawsze najważniejsza jest dobra zabawa.

#BRB CUP
Monte Snack #BRB Cup / info prasowe

 

League of Legends, Clash Royale, Brawl Stars

Wrzesień to seria zapisów do gier League of Legends, Clash Royale oraz Brawl Stars. Przez kolejne tygodnie, tysiące graczy z całej Polski, walczyli o udział w finałach, w których do zgarnięcia były atrakcyjne nagrody. Najliczniej zawodnicy zapisywali się do Monte Snack #BRB Cup 1v1 League of Legends, gdzie w ośmiu rundach kwalifikacyjnych zapisało się łącznie 10492 zawodników. Nie oznacza to, że wspomniane gry mobilne cieszyły się mniejszym zainteresowaniem, ponieważ wszystkie kwalifikacje zarówno w Clash Royale, jak i Brawl Stars, miały pełne obłożenie – łącznie zagrało w nich 2560 osób.

Kuriozum cyklu turniejowego Monte Snack #BRB Cup był esportowy Triathlon, składający się z kompetycji w trzy tytuły od Riot Games – League of Legends, Legends of Runtera oraz Teamfight Tactics. Do finałów turnieju można było awansować dzięki kwalifikacjom każdej produkcji. Każdy z zawodników w finale miał równe szanse na główną wygraną. Jeden z nich, Vicer, zaprezentował najszerszy wachlarz umiejętności w wyżej wymienionych produkcjach i zgarnął główną nagrodę w postaci 6000 złotych.

We wszystkich wydarzeniach sygnowanych marką Monte Snack zagrało dokładnie 15275 graczy. Turnieje oczywiście nie mogą obejść się bez nagród. Łączna pula gotówki przeznaczonej na nagrody wyniosła 58.000 złotych. Dodatkowo rozdano uczestnikom oraz widzom karty Google Play o łącznej wartości 5450 złotych. Oprócz kasy do zgarnięcia były również nagrody rzeczowe:

  • telefony OnePlus Nord
  • zestawy bezprzewodowych słuchawek Samsung Galaxy Buds
  • smartbandy Xiaomi Mi Band 5.

Monte Snack #BRB Casters Academy

Ważnym projektem, prowadzonym obok rozgrywek esportowych, była akademia casterów Monte Snack #BRB Casters Academy. Do konkursu wpłynęło ponad 420 poprawnych zgłoszeń, co czyni go jednym z największych w Polsce. Zwycięzca oprócz zestawu castera, czyli profesjonalnego mikrofonu oraz kamery internetowej, otrzymał niepowtarzalną szansę komentowania finału Monte Snack #BRB Triathlon wraz z Damianem “Nervarienem” Ziają.

Turnieje Monte Snack #BRB Cup okazały się świetną platformą turniejową, wypełniającą lukę w turniejach dla amatorów. Masa nagród przyciągnęła tysiące zawodników głodnych esportowych wrażeń.